KONST / Litografier / Färglitografi 12566125
nr 1256 6125
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 200/360, daterad -52. Motivet: 36x48 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 maj 2019
kl 20:57:28
100 kr
150 kr
20 maj
Retro
Läs mer om Retro
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén